Vedik Astroloji ve Uranyen Astroloji Nedir

Vedik astroloji ve Uranyen astroloji  astrolojide iki farklı yorumlama ekolünü ifade eder. Bu yazımızda sizler için bu iki ekolün genel hatlarıyla incelemesini yaptık. Daha detaylı bilgilendirme için Studio Venüs Sirius ‘de Ülgen Karaarslan ile astroloji eğitimlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Vedik Astroloji Nedir?

Vedik astroloji, Hindistan astrolojisinin diğer adı olarak bilinmektedir. Hindistan coğrafyasında uygulanan horoskopik astroloji ile alakalı köklerin Helenistik döneme uzandığından söz edilmektedir. Bu nedenle de pek çok Hindu, gezegenler ve diğer gök cisimlerinin insan yaşamında etkiye sahip olduğuna inanır. Söz konusu durumun karmanın meyvesi olduğu düşüncesi de hakimdir.

Vedik Astroloji ve Uranyen Astroloji

Vedik astroloji enerjiyi ön plana çıkarmak yerine kaderciliği ön planda tutar. Batı astrolojisinden farklı olarak takım yıldızlarına odaklanan Vedik astroloji, bu yönüyle farklıdır.

Uranyen Astroloji Nedir?

Uranyen astroloji, en gelişmiş astroloji tiplerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Kadercilik anlayışını bir kenara iten bu astrolojinin en önemli yanı özgür iradeye dayanıyor olmasıdır. Astrolojinin ortaya çıkacak olayları belirleyebilme gücü olduğu düşüncesi ile şekillenen Uranyen astroloji, Alfred Witte tarafından ortaya atılmıştır.

Vedik Astroloji veUranyen Astroloji Farkları Nelerdir?

Batı tipi bir astroloji olarak değerlendirile Uranyen Astroloji’nin en önemli özelliği özgür iradeye dayanıyor olmasıdır. Bu nedenle de Vedik Astroloji ile arasındaki en büyük fark bu noktada çıkar. Çünkü Vedik Astroloji kaderciliğin ön planda olmasını sağlayan bir astroloji tipi olarak kabul edilmektedir.

Olayların belirlenmesi noktasında Uranyen Astroloji hâkim bir bakış açısına sahipken Vedik Astroloji, olayları yönlendiren değil yaşayan insandan söz etmektedir. Bu nedenle de insanın rolü VedikAstroloji’de daha sönüktür.

Peki Astrolog Ülgen Karaarslan Hangi Ekoldendir?

Stüdyomuzun kurucusu ve hocamız Ülgen Karaaslan ise, Uranyen Astrolji ve Vedik Astroloji bilgisi bir yana tüm yorumlamalarını modern batı astrolojisinin bakış açısıyla yapmaktadır. Kendisinin astroloji eğitim programı hakkında bilgi almak veyahut danışmanlık talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.