Aylık Transit Danışmanlığı

Transit danışmanlığı astroloji alanına has bir uygulama olarak giderek popülerleşen danışmanlık kolları arasında sayılabilir. Bilindiği gibi transit, gezegenlerin mevcut konumlarını ortaya çıkaran bir analiz. Bu analize, doğum haritası çıkarılan kişinin hangi evlerde olduğunu ölçmek veya yorumlayabilmek için ihtiyaç duyulur. Böylece kişinin hangi imkanlara sahip olduğu veya içerisinden geçilen durumlar hakkında bilgi edinilebilir. Bu süreç transit danışmanlığı ile süreklilik kazanır ve her ay kişiye özgü transit danışmanlığı yapılarak ileriye dönük öngörüler paylaşılır.

Transitler Nedir?

Transitler gezegenlerin hareketlerini ifade eder ve bizi içinde bulunduğumuz mevcut durumdan haberdar eden yol göstericilerdir. Gezegenlerin konumları hesap ederek, saptanan konumların doğum haritamızda hangi evden geçtiğini bulmak, açılarını tespit etmek ve böylelikle geleceğe yönelik öngörü sahibi olmak için transitlerden yararlanılır.

Transit Danışmanlığı Nedir?

Kişisel danışmanlıkla düzenli şekilde transit hareketlerinin çıkarılması ve bunların sizin doğum haritanızdaki etkilerini ölçülmesi süreci uzman astrologlar tarafından yapılır. Bu sayede, kişinin işlerine veya ilişkilerine yönelik vereceği kararların doğru zamanda ve adımlarla yapılmasına yardımcı olunur. Kişisel danışmanlık sürecinin ilk aşamasında doğum harita analizi ile kişiye özgü karakter ve diğer özelliklerin haritası çıkarılır. Transit danışmanlığı ilk bölümü, kişinin hem güçlü hem de zayıf yönlerini öğrenmesi açısından önemli evredir. Ayrıca bu evrede ekonomik ve sosyal ilişkileriyle alakalı özellikler de ortaya çıkarılır.

Transit danışmanlığı kapsamında gerçekleşen çalışmanın ikinci bölümü geleceğe yönelik öngörülerden oluşur ve çoğu zaman herkesin meraklandıran kısmı bu bölüm oluşturur. Uzman astrologlar tarafından yakın tarihte karşılaşılabilecek olayların çıkarılması, ya da, evlilik veya işle alakalı durumların analizleri gibi kişiye özgü öngörüler hesap edilir. Bu durum her ay tekrarlanır ve gezegenlerin hareketlerine göre transit danışmanlığı kapsamında sunulan öngörüler de değişkenlik içerir.

Transit Yorumlama İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Transit danışmanlığı astroloji uzmanları tarafından verilmesi gereken bir danışmanlık modelidir. Bu yönde bir hizmetin verilebilmesi için doğum haritası analizi yapmayı bilmek, ayrıca çıkarılan harita üzerinde yorumlama yapabiliyor olmak gerekir. Gezegenler, burçlar, evler, ay ve güneş hareketlerinin etkileri gibi birden fazla bilgi transit danışmanlığının başarısını etkileyen unsurlardır.