Astrolojide Evler Neyi İfade Eder?

Astrolojide evler oldukça önemli unsurlar olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de astrolojik değerlendirmeler yaparken evlerin ne anlama geldiğini incelemek gerekmektedir. Böylelikle 12 evin aslında neye işaret ettiğini titiz bir şekilde değerlendirmek çok daha mantıklı olacaktır.

Astrolojide 12 adet burç olduğu gibi 12 adet de ev vardır. Astrolojide evler sahip olduğumuz enerjiyi dışarı çıkarttığımızda neler olacağını ifade eder. Yani burçlar kafamızın içindekileri, evler ise dışavurumlarımızı ve deneyimlerimizi ifade eder. Dilerseniz gelin kısaca astrolojide evler ve astrolojide evler neyi ifade eder hep birlikte kısaca bir göz atalım.

Astrolojide Evler

Astrolojide 1. Ev

Birinci ev, bireysel farkındalık geliştirme ve bir beden içerisine doğma anlamı taşımaktadır. Birinci ev, kişinin kendisini anlatır. Dışarıdan bakılınca görülen her şeydir: Boy, kemik, saç, kilo gibi… Kişinin nasıl göründüğünü anlatır. Aynı zamanda sosyal maskesi, yani karşı tarafta bıraktığı ilk intibadır. Bu nedenle de 1. ev başlangıç aşamasını işaret eder.

Astrolojide 2. Ev

  1. ev, konusu ‘ben’ olmanın ötesine geçen bir durumu ifade etmektedir. Ben’i oluşturan durumlar, beceriler ve çok daha fazlası ele alınmaktadır. Burası para evi, aynı zamanda üretim evidir. Cüzdanda taşınan nakit parayı, taşınabilen fiziksel eşyaları (çanta, kolye, toka, cüzdan, mücevher, mallar) simgeler.

Astrolojide 3. Ev

Ben ile ilgili konuları ilk 2 evde tamamlayan birey, 3. ev ile birlikte çevresiyle iletişime geçer. Kendini ifade etme, konuşma, zihin, düşünce yapısı, yetenek, yurt içi seyahatler, halkla ilişkiler, tanıtım, organizasyon, trafik, resmi yazışmalar, evraklar ve lise sona kadar olan eğitimi gösteren evdir. Burada da insanlar ve nesneler ile alakalı sınırlar belirlenmektedir.

Astrolojide 4. Ev

Astrolojide 4. ev farklı kültür ve coğrafyalar incelenmeden bir yerin yuva olarak kabul edilmesi durumunu ifade eder. Hayatta dibi gördüğümüzde nasıl ayağa kalkacağımızı, atalarımızı, köklerimizi, dedelerimizi, anneannelerimizi, büyük mirasları, genetik aktarımları, doğduğumuz aile yapısını, ailemizin kültürünü, yaşadığımız evi, taşınmaz mallarımızı gösteren evdir.  Bunun yanı sıra 4. ev yeni maceralarla alakalıdır.

Astrolojide 5. Ev

Astrolojide evler arasında 5. ev hayal gücümüzü ve duygularımızı ifade eder. Nasıl bir aşıksınız? Romantik mi, çapkın mı? Nasıl bir aşk istiyorsunuz? İşte bu soruların cevabını beşinci ev verir.  Bu aşamadan önce kendisinin ve diğerlerinin sınırlarını öğrenen insan özel olduğunu hissetmeye başlar.

Astrolojide 6. Ev

  1. ev astrolojide evler arasında oldukça değerlidir. Çünkü birey, yapabileceklerinin sınırlarını öğrenmeye başlar. Bu da gezegenler ve burçlar aracılığıyla olur.
Astrolojide 12 adet burç olduğu gibi 12 adet de ev vardır. Astrolojide evler sahip olduğumuz enerjiyi dışarı çıkarttığımızda neler olacağını ifade eder. Yani burçlar kafamızın içindekileri, evler ise dışavurumlarımızı ve deneyimlerimizi ifade eder.
Astrolojide 12 adet burç olduğu gibi 12 adet de ev vardır. Astrolojide evler sahip olduğumuz enerjiyi dışarı çıkarttığımızda neler olacağını ifade eder. Yani burçlar kafamızın içindekileri, evler ise dışavurumlarımızı ve deneyimlerimizi ifade eder.

Astrolojide 7. Ev

Astrolojide evler ile alakalı değerlendirme yaparken 7. evde karşınıza çıkan şey insanların birbiri ile hukuki ilişkileridir.

Astroloji 8. Ev

Astrolojide akrep burcu ile ilişkili olan 8. evden bahsedildiğinde para ve finansal konulardan söz etmek gerekmektedir. Evlilik, miras ve iş ortaklığı gibi konular bu evde söz konusu olmaktadır.

Astroloji 9. Ev

Sosyal ve duygusal anlamda kemale eren birey astrolojide evler dendiğinde 9. sırada gelen evde özgüven ve hayatı serüven olarak görmeye başlar.

Astrolojide 10. Ev

Astrolojide evler arasında tepe noktası 10. ev olarak kabul edilmektedir. Yaşamda maksimum yükselebileceğimiz noktayı gösterir.  10. evin tanınma isteğini tetiklediğinden söz etmek gerekir.

Astrolojide 11. Ev

Astrolojide 1.Ev arkadaşlık, dostluk, büyük şans, hayallerimizin gerçekleştiği evdir. “Nasıl arkadaşlarım olacak?” sorusunun cevabını burada ararız.

Astrolojide 12. Ev

Ve son olarak ise 12. Ev. Bu ev bizim bilinçaltımızı ifade eder. Travmalar, acılar, ruhsal hastalıklar, kaygı bozukluğu, şizofreni, panik atak vs gibi tüm psikolojik rahatsızlıkları burada ararız.

Studio Venüs Sirius olarak astrolojide evler ve ifade ettiklerini kısaca bir değerlendirerek size en hap bilgileri aktardık. Bu konuda daha fazla detaya ulaşmak adına Temel Seviye Astroloji Dersleri veya İleri Seviye Astroloji Dersleri hakkında sitemizden bilgi alabilir ve yeni sezon derslere katılım ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.